Naše služby

Parní kabina

Pára je vynikajícím prostředkem pro relaxaci a uvolnění organismu. Pára slouží jak k prohřátí a propocení organismu, tak jemné kapičky mlhoviny jsou vstřebávány kůži a sliznicí dýchacích cest.

Naše služby

Parní kabina

Pára je vynikajícím prostředkem pro relaxaci a uvolnění organismu. Pára slouží jak k prohřátí a propocení organismu, tak jemné kapičky mlhoviny jsou vstřebávány kůži a sliznicí dýchacích cest.

Parní kabina a Saltair

Cítíte se být neustále unavení a bez energie? Máte problémy s pletí? Právě pro vás je v takovém případě jako stvořená parní lázeň. O blahodárných účincích páry věděli již staří Řekové a Římané. Díky velkému rozmachu nejrůznějších wellness aktivit dnes zažívají parní lázně opravdovou renesanci. Pobyt v páře je velmi populární.

Parní kabina aneb „pára“

Pára je vynikajícím prostředkem pro relaxaci a uvolnění organismu. Pára slouží jak k prohřátí a propocení organismu, tak jemné kapičky mlhoviny jsou vstřebávány kůži a sliznicí dýchacích cest. Pobyt v páře prospívá k regeneraci pokožky, při ekzémech, uvolnění dýchacích cest, zvýšení přirozené obranyschopnosti a odolnosti. Pára navíc posiluje imunitní systém. Astmatici by ovšem mohli mít v solné páře problémy s dýcháním.

Rozdíl mezi parní kabinou a saunou

Parní kabiny je možné považovat za blízké příbuzné saun a infrasaun, všechny slouží k uvolnění organismu, relaxaci, zmírňují revmatické potíže a tak dále. Přesto jsou mezi nimi podstatné rozdíly. Zatímco finské sauny mají provozní teplotu od 85 do 110 stupňů Celsia a vlhkost mezi 7 až 20%, parní kabiny navozují přesně opačné klima. Při poměrně nízké teplotě okolo 40 až 46 ˚C mají vysokou relativní vlhkost (až 100%). V parní kabině se proto tolik nepotíme jako v sauně, ale tělo spíše prohříváme. Jde o zcela ideální kombinaci tepla a vlhkosti, parní kabiny jsou tak velice vhodné i pro osoby, které ze zdravotních důvodů nemohou využívat klasické sauny.

Saltair

Vyzkoušet můžeme méně známou věc. Solná parní lázeň je  relaxační mix, který je tvořený vlhkým vzduchem prosyceným blahodárnými solnými výpary. Využívají se hned tři příznivé procedury současně – 100% vlhký vzduch, teplota mezi 48 – 51°C a vzduch obohacený o roztok mořské soli.

Vytvořená slaná pára proniká do plic, rozšiřuje dýchací cesty, usnadňuje dýchání a vykašlávání. Významně se zlepšuje čisticí schopnost plic, zatěžovaných nečistotami ovzduší.

10 důvodů proč do páry:

 1. Parní kabina i pára jsou výborné afrodziakum
 2. Odstraní problémy s pletí,únavu
 3. Výborná relaxace
 4. Pozitivní účinky na lidské zdraví
 5. Odbourávání stresu a napětí
 6. Do parních kabin můžeme přidávat i vonné esence,které u nás mohou vyvolat různé pocity
 7. Pročištění pokožky až do porů
 8. Stimulování krevního oběhu
 9. Nezatěžování organismu
 10. Příjemné využití volného času

Pozitivní účinky parní komory:

 • Při regeneraci pokožky
 • Při ekzémech
 • Při uvolnění dýchacích cest
 • Při revmatismu a kloubních potížích
 • Při obranyschopnosti a odolnosti organismu
 • Při poruše prokrvení
 • Při akné

Kdy se páře vyhnout:

 • Při akutních zánětech dýchacích cest
 • Zvýšená teplota
 • Při kašli, rýmě a bolesti hlavy
 • Při srdečních chorobách
 • Při hnisavých kožních ekzémech

A jak to zde vypadá: